Кажуть, що на помилках вчаться, тому автор хоче детальніше зупинитися на цьому питанні.
Першою помилкою може бути те, що любителі купують на базарі саджанці лимонів південних сортів, щеплені на трифоліаті, й тим самим одразу прирікають себе на невдачу. Друга головна помилка полягає в тому, що, навіть придбавши якісний саджанець лимона, неправильно проводять посадку, заглиблюючи кореневу шийку. Це призводить до поганого росту лимона й загнивання кореневої шийки. До того ж часто вважають, що, оскільки лимон — це велике деревце, то краще одразу посадити його в великий горщик, щоб кілька років не турбувати. Останнє хибне уявлення призводить до того, що рослина погано росте, коріння загниває, і лимон невдовзі гине. Причини вже розкрито автором вище.
Іноді думають, що підвіконня вузьке, й краще поставити посаджений лимон на деякій відстані від вікна. У результаті деревце не отримує достатньо світла, погано росте, не плодоносить, скидає листя, а іноді й гине.
Наступна помилка полягає в тому, що майже ніхто не утеплює горщик із лимоном, який стоїть на підвіконні, вважаючи це зайвим, адже в квартирі взимку й так тепло. При цьому забувають, що земляний ком біля вікна сильно охолоджується, а крона сильно нагрівається від батареї опалення. Це призводить до листопаду, слабкого росту й навіть загибелі рослини.
Майже всі початківці-любителі кімнатного садівництва неправильно поливають лимон. Вони або надмірно заливають його, щоб земля постійно була дуже вологою — і це призводить до закислення ґрунту в горщику, — або ж поливають недостатньо, в одне місце на поверхні ґрунту, вимиваючи коріння. У другому випадку весь земляний ком не просочується водою, частина коренів пересихає, мікориза гине, рослина в’яне й поступово гине.
Нерозважливе переставляння чи повертання лимонного деревця призводить до уповільнення його росту, слабкого плодоношення та сильного листопаду.
Часто через відсутність різноманітних добрив лимон починають підживлювати лише одним наявним добривом протягом тривалого часу, що призводить до зміни кислотності ґрунту — він або закисає, або защелачується. У такому випадку рослина не здатна засвоювати навіть ті хімічні елементи, які є в ґрунті.
Деякі сорти, особливо гібридного походження, рано вступають у фазу плодоношення і дуже рясно цвітуть, тому необхідно регулювати плодоношення, обриваючи ще нерозкриті бутони. Любителі-цитрусоводи не бажають цього робити, і деревце виснажується, листя жовтіє й опадає, плоди дозрівають дрібними й нестандартними. Така помилка може призвести до загибелі деревця.
І остання помилка полягає в тому, що часто не помічають шкідників або хвороб, які є на рослині, не проводять своєчасну боротьбу з ними. У такому разі лимон сильно виснажується, погано плодоносить, скидає листя і гине.
Дорогі друзі, ви маєте пам’ятати, що помилки часто трапляються через необізнаність або недостатню увагу до лимонного деревця. Тому намагайтеся дізнаватися більше про кожну справу та приділяйте максимум вільного часу своїм улюбленцям. Тоді результат буде позитивним, і деревце порадує вас зеленою кроною, буйним цвітінням і золотими плодами.